Çarşamba, Kasım 29, 2023
Günlük Burç Yorumları
Ana SayfaMüzikUfuk Özkan Kimdir?

Ufuk Özkan Kimdir?

Merhaba arkadaşlar, bugün sizlere ünlü komedyen ve oyuncu Ufuk Özkan’ı tanıtmak istiyorum. Ufuk Özkan, 14 Mayıs 1976’da İstanbul’da doğdu. Çocukluğundan beri tiyatroya ilgi duyan Ufuk Özkan, lise yıllarında amatör olarak sahneye çıkmaya başladı. Üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo-TV bölümünde tamamladı.

Ufuk Özkan, kariyerine 1998 yılında Kanal D’de yayınlanan “Çiçek Taksi” dizisiyle başladı. Daha sonra “Bizim Aile”, “Yedi Numara”, “En Son Babalar Duyar”, “Kurtlar Vadisi”, “Avrupa Yakası” gibi popüler dizilerde rol aldı. Ufuk Özkan’ın en çok tanındığı ve sevildiği rol ise 2006-2009 yılları arasında Star TV’de yayınlanan “Yalancı Yarim” dizisindeki Tarık karakteriydi. Bu dizide başrolü Aslı Tandoğan ile paylaşan Ufuk Özkan, romantik komedi türündeki performansıyla büyük beğeni topladı.

Ufuk Özkan, sinema kariyerine de 2007 yılında “Maskeli Beşler: Irak” filmiyle adım attı. Daha sonra “Maskeli Beşler: Kıbrıs”, “Kutsal Damacana 2: İtmen”, “Romantik Komedi”, “Romantik Komedi 2: Bekarlığa Veda”, “Düğün Dernek”, “Düğün Dernek 2: Sünnet”, “Hedefim Sensin” gibi filmlerde rol aldı. Ufuk Özkan, son

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments